Jak má vypadat jarní probuzení pleti

Začíná svítit první jarní sluníčko a mnozí z nás se s radostí vystaví jeho paprskům. Udělá nám to krásně na duši, ale pro naši pleť to až tak prospěšné není. Po zimě je pokožka oslabená, ochranná lipidová vrstva je slabší, a pleť je tak náchylnější k podráždění. To vše pro nás tedy znamená, že na sluníčko a pobyt na něm je třeba se správně a včas připravit.

Vyzbrojte se

Jak? Vhodnou kosmetikou. Takovou, která se stará o microbiom pokožky. Ideální volbou je naše kosmetika vyrobená z kozího mléka. Ta totiž obsahuje PRO a PREBIOTIKA obnovující rovnováhu pleti a posilující kožní mikrobiom. Na co se ale zaměřit v přicházejícím jarním období?

Dodejte si vitamín C

Věděli jste, že vitamín C je nejen silný antioxidant a zároveň, že jeho přítomnost je nezbytná pro syntézu kolagenu? O významu kolagenu většina z nás již dobře ví, je důležitý nejen pro zdraví kloubů, svalů, cév, ale také pomáhá přímý vliv na pevné kontury pleti a napomáhá vypnutému vzhledu. Taktéž podporuje přirozenou ochranu pokožky před ultrafialovým zářením. „Na jaře využijte pleťovou kosmetiku, jejíž součástí je vitamín C. Po aplikaci produktu s vitamínem C bude Vaše pleť překvapivě vyhlazená a rozjasněná. Vitamín C navíc umí redukovat jemné projevy nadměrné pigmentace, která se právě vlivem slunečního svitu může na pleti projevit,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka naší a Vaší Kosmetiky Capri a doporučuje Fontaine 24 hodinový vitamínový krém, který pleť nadopuje potřebnými vitamíny. Vyznačuje se svou lehkostí, jemností, výborně roztíratelnou texturou s bohatým obsahem přírodních čerstvých buněk kiwi. Posiluje kožní bariérovou funkci i mikrobiom. Cena 699 Kč / 50 g.

Nezapomeňte na exfoliaci

Co je to exfoliace? Jedná se o odstranění odumřelých buněk z povrchu kůže. Tím se efektivně podpoří tvorba nových buněk ve spodních vrstvách kůže. „Exfoliace působí proti ucpávání pórů i vzniku akné. Pleť rozzáří, vyčistí a vyhladí,“ dodává Ing. Poláková. Exfoliaci provádějte šetrně pomocí vhodného peelingového přípravku. Zkuste Peelingový gel s avokádovým olejem značky Le Chaton. Jde o lehký gomážní a hydratační gel, který dodá pleti zářivý a svěží vzhled. Šetrně čistí pleť a odstraňuje odumřelé buňky. Cena 337 Kč / 100 g.

Chraňte se

Vrásky od slunce. Pravda či lež? Vráskám nelze zabránit úplně, ale můžeme je eliminovat správou péči o pleť. K této péči neodmyslitelně patří právě ochrana pleti proti slunci a pravidelná péče poté, co se slunci vystavíme. Výživný denní krém s Q10 a vitamínem E značky La Chèvre Vám v tom pomůže. Nejen, že zabraňuje předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek, ale je vhodný pro ošetření pleti, která byla vystavena pobytu na slunci. Cena 463 Kč / 50 g.

Produkty vhodné pro jarní probuzení pleti

Fontaine 24 hodinový vitamínový krém, Le Chaton, cena: 699 Kč / 50 g

https://www.kosmetikacapri.cz/kremy/fontaine

Peelingový gel s avokádovým olejem, Le Chaton, cena: 337 Kč / 100 g

https://www.kosmetikacapri.cz/peeling/peelingovy-gel-s-avokadovym-olejem/

Výživný denní krém s Q10 a vitamínem,  La Chèvre, cena: 463 Kč / 50 g

https://www.kosmetikacapri.cz/kremy/vyzivny-denni-krem-s-koenzymem-q10-a-vitaminem-e/