Je věk jen číslo i v péči o pleť, nebo se přístup liší?

Věk je jen číslo. To je určitě pravda v mnoha ohledech, ale v přístupu péči o naši pokožku jsou pravidla trošku jiná. Ať chceme či ne, tak pleť věkem stárne, a to co pro nás platilo ve 20 letech nám v 50 už stačit nebude. Jaké jsou hlavní zásady v péči o pleť dle věku? Jak často používat peeling, jak často pleťovou masku a od kdy začít aplikovat pod krém pravidelně sérum? Jaké ingredience by měly kosmetické produkty obsahovat, aby byly opravdu funkční?

Čím dříve se začnete správně starat, tím lépe

Proces stárnutí nezastavíme, ale oddálit jej zle. Správně zvolenou stravou, pitným režimem, pravidelnou návštěvou kosmetičky, obličejovou masáží, face jógou.

Základem je každodenní pravidelná péče

Proto si správě vyberte kosmetickou značku, kterou požíváte. Důležité je to, z čeho jsou produkty složeny. Mezi nejvhodnější a nejfunkčnější řešení patří kosmetika s pro a prebiotiky z kozích surovin. Tedy přesně ta naše 🙂

„Naše přípravky jsou až z 30 % složeny z kozích surovin obsahující pro a prebiotika. Ty obnovují rovnováhu pleti, posilují kožní mikrobiom a hydratují do hloubky,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka naší a Vaší Kosmetiky Capri.

Jak na svěží pleť ve 30

Když je nám třicet, řešíme první vrásky na čele, okolo očí i rtů. Jak jim předcházet? Čeští vědci pro celý kosmetický svět objevili kyselinu hyaluronovou. Ta je jedinečným hydratantem pleti. Když je pokožka dostatečně hydratována, proces stárnutí se zpomaluje. Když je kyselina hyaluronová kombinována se surovinami z kozího mléka, dochází ke skvělému efektu. Také se důležité pleť správně čistit, a to v jakémkoliv věku. Aplikujte každý den ráno i večer dvoufázové čištění pomocí pleťového odličovacího mléka a následně pleťové vody. Zároveň je dobré zařadit 2 x týdně peeling a pleťovou masku pro hydrataci pleti.

Náš tip pro pleť 30 plus: Krém s kyselinou hyaluronovou značky Le Chaton. Jde o jedinečný pleťový krém na den i noc zajišťující mladistvou, hydratovanou a vyživenou pleť, která bude šťavnatá a pevná až do pozdního věku. Krém je jedinečný vysokým obsahem kyseliny hyaluronové s nižší a vyšší molekulovou hmotností. Kyselina hyaluronová v tomto krému obsažená má molekuly o hmotnosti 100 – 400 kDa. Molekuly s nižší hmotností se vstřebávají velmi rychle a ty s vyšší hmotností zůstávají déle na povrchu pokožky, kde působí jako prebiotikum.

Ve 40 stále sexy

Ve čtyřiceti pleť ztrácí elasticitu a kolagen. Je potřeba dodávat výživu do hlubších vrstev pokožky. Tvoří se jemné i hlubší vrásky, pleť je náchylná ke zčervenání, rozšířeným žilkám, silné dehydrataci. Je nejvyšší čas na účinnou anti-age péči, výkonná séra s vysokým podílem účinných látek a kozích surovin. Speciální krémy řešící žilky i neúměrnou pigmentaci jsou nutností. Do pravidelné péče je potřeba přidat regenerační anti-age celonoční masky. V noci pokožka nejvíce absorbuje živiny, a toho je potřeba využít.

Náš tip pro pleť 40 plus: Anti-ageing sérum značky Le Chaton. Jde o dokonale vyvážné pleťové sérum, které se používá pod denní i noční krém. Obsahuje inovovaný koktejl nejmodernějších anti-ageing aktivních látek a vyváženou dávku kozích surovin. To vše, a ještě navíc v kombinaci s pleťovým krémem, dostane Vaši pleť do nejlepšího možného stavu, kterého lze docílit.

Jak mít hezkou pleť i po 50

V padesáti letech přichází menopauza, hormony ubývají, a to vše se odráží na naší pleti. Pokožka je jiná než dosud. Velmi často se tvoří pigmentové skvrny, vrásky přibývají a jsou hlubší i výraznější, pleť je suchá a citlivá. Navíc obličejové kontury klesají a pleť je povadlá a zašedlá. Na řadu přichází nejvyšší řady kosmetických produktů, omlazující séra, hightech formule s rozjasňujícím, zpevňujícím a antioxidačním efektem. Nutností začnou být produkty vyvinuté na pigmentové skvrny, hluboké vrásky a také výrobky řešící strukturu pleti a povadlé obličejové rysy.

Náš tip pro pleť 50 plus: Trésor Crème Hightech Lifting značky Le Chaton. Jedná se o speciální krém na hluboké vrásky a intenzivní korekci struktury pleti. Omezuje uvolňování kožních neuromediátorů, tedy látek, které mají vliv na kontrakci obličejových svalů. Díky tomu bude Vaše tvář vypnutá a pevná. Bude působit rozjasněně a mladistvě i v padesáti.

 

Jedinečné tipy v péči o pleť podle věku

30 plus: Krém s kyselinou hyaluronovou, Le Chaton, Cena 673 Kč / 50 g

https://www.kosmetikacapri.cz/kremy/krem-s-kyselinou-hyaluronovou/

40 plus: Anti-ageing sérum, Le Chaton, Cena 605 Kč / 30 g

https://www.kosmetikacapri.cz/sera/anti-ageing-serum/

50 plus:  Trésor Creme Hightech Lifting, Le Chaton, Cena 946 Kč / 30 g

https://www.kosmetikacapri.cz/kremy/tresor-cr–me/