Výstavní dekolt. Může ho mít každá? Nebo je pro některou již pozdě?

Na péči o dekolt ženy často zapomínají. Soustředí se na obličej, možná rozmažou krém na krk, ale k oblasti dekoltu už se nedostanou. Přitom péče o tyto partie je velmi důležitá. Poměrně rychle totiž stárne, zejména pokud o ní pravidelně nepečujeme.

Kdy začít pečovat o dekolt

Začněte okamžitě. Ať je Vám 20, nebo 50. „Stačí si vyhradit několik minut denně a přidat péči o tuto oblast do běžné kosmetické rutiny. Každé ráno a každý večer rozetřete pleťový krém, který nanášíte na pleť, také na krk a dekolt a jemnými pohyby chvilku masírujte. Také můžete použít tělový produkt a začít dekoltem, rukami a pokračovat roztíráním po celém těle,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka naší a Vaší Kosmetiky Capri.

Jak vypadá péče s krémem

Zvolte si svůj ideální produkt. Pleťový či tělový, rozetřete ho na dekolt a chvíli masírujte. „Já na oblast dekoltu doporučuji Tělový krém s kozím máslem a bylinkami značky La Chèvre. Jde o dokonale propracovaný tělový krém, který Vám přinese naprosto vše: přirozenou rovnováhu pokožky, zpomalí stárnutí, hydratuje, zklidňuje, zpevňuje, dodává pokožce dostatečnou pružnost,“ říká Ing. Poláková.

Co takhle přidat masku?

„Svému dekoltu uděláte velkou službu, když čas od času použijete masku. Noční omlazující maska Platine M značky Le Chaton je určena pro péči o pleť, krk i dekolt. Je skvělá na zralou, dehydrovanou pokožku,“ radí Ing. Poláková. Skvěle si poradí s povadlou kůží či pigmentovými skvrnami. Komplex rostlinných extraktů v kombinaci s kyselinou hyaluronovou zajišťuje okamžitý vypínací a hloubkově regenerační efekt. Tato maska se nanáší večer v tenké vrstvě na očištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu a nechá se působit celou noc. Pokud si chcete vyhladit dekolt například před nějakou důležitou akcí, lze ji aplikovat na 15 minut a pak smýt.

Péče u odborníka

„Jednou za měsíc je dobré nechat se profesionálně ošetřit u kosmetičky. Odměnou Vám bude zpevnění, prevence ztráty hydratace a mladistvě vyhlazená pokožka,“ říká Zuzana Kučerová, certifikovaná kosmetička pracující s našimi značkami La Chèvre a Le Chaton. Zuzana provádí profesionální masáže obličeje, krku i dekoltu. Ty pomáhají ke zdravě vypadající pleti. Správně provedená masáž obličeje, krku a dekoltu dokáže redukovat kruhy pod očima i vrásky a působit preventivně proti stárnutí pleti, rozjasnit obličej a zbavit dvojité brady.

Naše tipy na produkty

Tělový krém s kozím máslem a bylinkami, La Chèvre, cena 534 Kč / 200 ml

Noční maska Platine M, Le Chaton, cena: 791 Kč / 50 g