Jak by měla správně probíhat večerní péče o zralou pleť? Radí profesionální kosmetička Zuzana

Profesionální kosmetička Zuzana Kučerová, která už dlouhé roky pracuje s Kosmetikou Capri Vám přináší dvě zásadní rady týkající se večerní rutiny zralé pleti.

Kolik přípravků bychom měli večer použít a co určitě nevynechat?

V noci pleť neodpočívá, ale intenzivně regeneruje, a tak je velmi důležité, jakou večerní péči zvolíme. Alfou a omegou je vždy čištění. Špatně vyčištěnou pleť nic nezachrání. Ideální je dvoufázové čištění pomocí čisticí pěny či gelu a pak následné dočištění pomocí pleťové vody. Následovat by mělo sérum a finální noční krém či noční maska, která krém nahrazuje. 2-3 x do týdne si pleť zaslouží vysoce výživnou pleťovou masku, která se většinou nechává na pleti působit 20 minut. Masku do večerní rutiny zařaďte vždy hned po čištění. Po ní pak naneste sérum a noční krém.

Jak si správně sestavit večerní péči u zralé pleti?

Zralá pleť potřebuje vysoce kvalitní kosmetickou péči. Zvolené produkty by měly obsahovat aktivní látky jako je kyselina hyaluronová, která je velkým hydratantem, a také prebiotikem pro potřebné mikroorganizmy na pokožce. Dále je důležitá látka Luremin® podporující syntézu kolagenu v kůži. Díky tomu dochází k navýšení tvorby kolagenu o 8 % po 8 dnech aplikace. Omlazující sérum retinol Like značky Le Chaton je nabité právě látkou Luremin®, zařadíte-li ho do večerní rutiny, uděláte pro svou pleť opravdu hodně. Na sérum pak naneste finální produkt, kterým je noční krém proti vráskám. Doporučuji Agilé Nuit K zpomalující stárnutí.