Jak na akné bez ohledu na věk, radí profesionální kosmetička Zuzana Kučerová

Hledáte řešení, jak se zbavit akné? Patříte mezi ženy, které se trápí nevzhlednými pupínky a nic Vám nepomáhá? Nejste v tom samy, akné dnes trápí mnoho žen bez ohledu na věk. Díky hormonálním změnám a zvýšené hladiny androgenů, nerovnováze kožního mikrobiomu, nadměrné tvorbě kožního mazu, nevhodné výživě, stresu, ale také díky nevhodně zvolené kosmetice mají ženy dnešní doby velmi nekvalitní pleť s výskytem akné, černých i bílých teček, červených pupínků, barevných skvrn, jizviček a poranění.

Aknegel značky Le chaton jako spása

Řešením pro Vás může být maska s názvem Aknegel. Jde o vynikající revitalizační čisticí pleťovou masku, která čistí mastnou pleť s ucpanými póry, a tím předchází vzniku akné. Díky vysokému množství kozí syrovátky upravuje bariérovou funkci a mikrobiom pokožky a zároveň pokožku hydratuje. Také obsahuje správný poměr přírodního jílu, který má čisticí účinky. Maska odstraňuje přebytky mazu a odumřelých buněk z pleti, regeneruje poraněnou pleť a navrací ji do harmonie. Při pravidelném používání pleť renovuje a postupně ji zbaví akné i ostatních nedostatků.

Správná kosmetická rutina

Je důležitá. Pečlivost, pravidelnost, poctivost. To by se mělo stát Vaší mantrou. Naše profesionální kosmetička Zuzana Kučerová doporučuje: „Pleť omyjeme vlažnou vodou s Pleťovým šamponem, který čistí do hloubky a odstraňuje povrchové nečistoty. Nedráždí a je vhodný pro problematickou aknózní pleť.“

Zuzana dále radí: „Na dočištění použijeme Čistící pleťovou pěnu s kouzelnou lískou. Upravuje kožní mikrobiom a hydratuje. Pěnu aplikujeme do dlaní a naneseme na obličej. Jemně prokroužíme partie obličeje. Pro opravdu hloubkové čištění použijeme jednou týdně Regenerační syrovátkovou koupelovou přísadu. Polévkovou lžíci koupele rozředíme s trochou vody tak aby vznikla kašička. Tu naneseme na obličej a prokroužíme s ní všechny partie obličeje. Poté důkladně smyjeme vlažnou vodou. Pokračujeme nanesením revitalizační čisticí masky Aknegel. Masku rozetřeme po celém obličeji a necháme působit dvacet minut. Poté smyjeme vlažnou vodou s Pleťovým šamponem a dočistíme Čistící pleťovou pěnou s kouzelnou lískou.“

Co dělat a co nikoliv

Hlavně pupínky nemačkejte, za žádných okolností. Koledujete si o zánět a vznik jizviček a poranění, kterých se pak špatně zbavuje. Pro úspěšný ozdravující proces raději doporučujeme pravidelnou návštěvu kosmetického salonu, který obohatí domácí péči o velmi účinné metody jako je jemný chemický peeling, zklidňující obklady, antiageing zpevňující ošetření.

 

Krásnou a čistou pleť Vám přeje Kosmetika Capri