Letní péče o vlasy si vyžaduje jiný přístup. Jak na věc?

Každá žena touží po krásných vlasech, plných lesku a energie. V létě však často vystavujeme svou hřívu slunci, větru a slané vodě, a to s našimi kadeřemi může patřičně zamávat. Vlasy bývají v létě přesušené, lámavé, nehezké s roztřepenými konečky. Navíc je potřeba si vlasy umývat velmi často, především pokud milujete koupání a potápění. Pojďme si prozradit, co na vlasy funguje a jak se o ně dobře starat, aby byly i v létě pevné, zdravé, husté a hebké na dotek.

Základem je šampon s bílkovinou

Zní to možná až moc jednoduše, ale je to tak. Prvním klíčem ke zdravým vlasům je šampon. Náš Jemný vlasový šampon s kozí syrovátkou je vhodný pro časté mytí, a tudíž je tedy ideální na léto. „Je určen pro citlivou pokožku hlavy. Nevysušuje, chrání pokožku a nedráždí oči. Obsahuje syrovátkovou bílkovinu, která je velmi důležitá pro kvalitu a růst vlasů. Vlasy člověka jsou z velké části tvořeny bílkovinou. Ta se nazývá keratin. Když dopřejeme vlasům péči v podobě přípravku obsahujícího bílkovinu, uděláme jim velkou službu,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka naší firmy.

Nadstavbou jsou vlasové masky, zábaly a oleje

Tyto vlasové přípravky a procedury vysoce hydratují, a to je přesně to, co naše vlasy v létě potřebují. Hydratované vlasy jsou zdravější a už na první pohled vypadají skvěle. Září a lesknou se na sluníčku. Alespoň jednou týdně si dopřejte masku či zábal na vlasy. Olej můžete aplikovat každý den, nebo po každém umytí a vysušení vlasů. Masku si vyrobte vlastní. Postačí Vám 1 banán, 1 lžíce tvarohu, 1 lžička medu, 4 kapky olivového oleje. „Banán je plný vitamínů a minerálů, které vlasy hydratují, dodávají jim lesk a zároveň je i vydatně vyživují. Banán rozmixujte na kaši, přidejte tvaroh, med a olivový olej, aplikujte do vlasů, působit nechte 20 minut, vlasy následně umyjte šamponem,“ radí Ing. Jitka Poláková.

Krásné léto a nádherné vlasy Vám přeje Kosmetika Capri