Tip ke Dni matek

Když se stanete matkou, často nemůžete spát a zažíváte jen vyčerpávající dny. Pak je pochopitelné, že několik minut spánku navíc je přitažlivější než čas strávený před zrcadlem. Nicméně mateřství je rozhodující čas pro péči o pleť. Nedostatek spánku, bláznění hormonů, špatné stravovací návyky, nesprávná hydratace a ochrana před slunečním zářením si může vybírat daň na vzhledu pleti. A proto je důležité, aby si matky vyhradily pár okamžiků za den na péči o svou pleť. S blížící se oslavou mateřství je zde několik typů pro zaneprázdněné matky jak udržovat zdravou pokožku uprostřed často šílených dnů.

01 Tip

Zjistěte si svůj typ pleti a pak z toho nedělejte žádnou vědu. Dobrá péče o pleť nemusí být komplexní, vícestupňový proces; je mnohem důležitější nastolit denní rutinu, o které víte, že ji dokážete dodržovat. Zařazení čisticí vody, pleťového mléka a hydratačního krému je skvělý začátek. Poznejte svůj typ pleti a pak hledejte přípravky, které ho podporují. České zn.La Chèvre a Le Chaton nabízí 4 kroky rutinní péče o pleť “ Clairisine „ , které usnadňují efektivní zahájení celé procedury, ať už se jedná o kůži normální, náchylnou k akné, nebo stárnoucí.

02 Tip

Chcete-li mít jistotu, že Vaše rutinní péče o pleť nepoletí po porodu oknem, mějte čistící pleťové přípravky vedle postele. S čisticí pleťovou vodou, pleťovým mlékem a nočním výživným a hydratačním krémem na vašem nočním stolku už nemůžete mít žádné výmluvy.

03 Tip

Nešetřete denním krémem s přirozenou ochrannou proti slunci. Mnoho čerstvých maminek má problémy s hyperpigmentací nebo tmavnutím kůže. Vzhledem k tomu, že nemůžete během kojení sáhnout po Retinolu (obvyklé řešení), doporučujeme používat krémy, které pomohou zamezit postupnému zhoršování tmavých skvrn, jako např. Fontaine 24 hod. vitaminový krém nebo Denní hydratační krém s tvarohem.

04 Tip

Svačte chytře. Není žádným tajemstvím, že si maminky zřídka v klidu sednou k jídlu, a tak jim rychlé občerstvení musí pomoci zaplnit mezery ve stravování. Vynechte slané pochoutky a místo toho se zásobujte svačinovými balíčky. Skvělé potraviny pro kůži jsou například borůvky (hydratační a protizánětlivé); okurka (hydratační a bohatá na křemičitany, zpevňují): mrkev (obsahuje betakaroten, který pomáhá absorbovat škodlivé sluneční záření); a dýňová semínka (bohatá na omega 3 kyseliny, omlazují).

05 Tip

Zpřátelte se s rychlým řešením. Pravidelná návštěva kosmetičky se nemusí vejít do rodinného rozpočtu, ale pleť může být rozmazlována i doma. Nevypadáte tak sexy po probdělé noci? Vyzkoušejte čistící a hydratační masku jako je třeba Aknegel Revitalizační maska nebo Hydratační pleťová maska a pak se můžete nechat hýčkat v omlazující Hydratační mléčné koupelové přísadě.

06 Tip

Udělejte si péči o pleť hravější. Pokud máte problém najít si čas na pravidelnou péči o pleť, můžete ji přizpůsobit své rodině a vytvořit tím zábavnou atmosféru. Vaše mrně bude zbožňovat, když Vám pomůže nanést „legrační“ masku, nebo ještě lépe, když si ji namaže na sebe. Čas koupání nabízí skvělý prostor pro posílení vztahu s miminkem přes péči o pleť, protože bude rádo napodobovat Vaši čisticí rutinu, kterou můžete rozšířit o hydratační masáž s Výživným pleťovým mlékem.

07 Tip

Buďte produktivní i ve spánku. Vašich doporučených osm hodin může být nesplnitelnou výzvou, ale pro udržení zdravé pleti během noci je to víc než dost. Zatímco spíte, Vaše pokožka se sama omlazuje, a proto na noc použijte intenzivnější výživný a hydratační krém, jako třeba Výživný noční krémFontaine 24 hod.vitaminový krémNoční krém s arganovým olejem. Jednoduše stačí věnovat pár minut očištění a výživě pleti před tím, než ulehnete na polštář, aby jste se probudila druhý den svěží – i když Vaše tělo to tak necítí.